Antalya’da Çocuklarla Gidilecek Yerler

  • 3 sene önce
  • 1

Antalya, Türkiye’nin mekan açısından en geniş yelpazeye sahip olan şehirlerinden bir tanesidir. Genellikle ziyaretçiler Antalya içerisinde yer alan her mekanı gezebilme imkanına sahip olabilmektedir. Antalya içerisinde özellikle çocuklar ile gezilebilecek çok sayıda mekan bulunmaktadır.

Antalya’da Çocuklarla Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi’nde çocuklar kayak ya da kızak yaparak eğlenebilir

Antalya’da çocuklar ile gezmeye uygun olan çeşitli mekanlar yer almaktadır. Kış mevsimi içerisinde kayak yapmak isteyen aileler Antalya Saklıkent Kayak Merkezi’ne gidebilir ve burada güzel bir tatil yapabilirler. Antalya Saklıkent Kayak Merkezi, genel itibari ile Torosların Beydağları kısmında yer alan Bakırlıdağı kuzey yamacına kurulmuş olan bir tesis şeklinde ön plana çıkmaktadır. Go kart da çocuklar ile gidilebilecek bir başka alternatiftir. Çocuklar ile gidilebilecek güzel bir başka yer ise Land of Legends. 7’den 70’e herkesin eğlenebileceği turistik nokta. Antalya Aquarium da Antalya’nın Konyaaltı Plajına yetmiş metre uzaklıkta bulunan çok büyük bir arazi içinde kapalı alana sahip olan bir eğlence merkezi şeklinde sunulmuştur. Özellikle çocuklar bu mekanı çok sevmektedir. 2016’da açılan Expo Antalya da yine çocuklarla güzel vakit geçirebilecek güzel yerler listesinin başında yer alır.

Sıradışı Yerler

Ters Ev hatıra resmi çektirmek isteyen kişiler ile dolup taşmakta

Aksu ilçesinin Kundu oteller bölgesinde 2015 senesinde açılmış olan Ters Ev Aksiyon Parkı, açıldığı günden beri 400 binin üstünde turisti konuk etmiştir. Mimari bakımdan marjinal olarak isimlendirilen Ters Ev, hatıra resmi çektirmek isteyen kişiler ile dolup taşmaktadır. Antalya ilinin ilk su parkı olma niteliğini taşımakta olan Aqualand & Dolphinland su parkının il merkezinde yer alması ulaşımın rahat ve kolay olması avantajını da taşımaktadır. Parkın içinde aquaparkın beraberinde botanik ağaçların ve bununla birlikte süs bitkilerinin olması ile gelen misafirlerinin farklı bir hava katarak çok daha fazla keyif almaları temin etmektedir. Aktur Lunapark ise Antalya’da 1991 senesinde Şarampol Hal arka tarafında faaliyete geçmiş olan ve 1997 senesinden itibaren kırktan fazla eğlence ünitesi ile 300 kişilik olan aile çay bahçesiyle hizmet veren bir işletmedir. Burada aileler keyifli vakitler geçirmektedir.

Hayvanseverlerin İlgisini Çekecek Yerler

Hayvanat Bahçesi, Antalya’nın Kepezaltı Piknik Sahası içerisinde

Hayvanat Bahçesi, Antalya’nın Kepezaltı Piknik Sahası içerisinde yer almasından dolayı ayrıca burada bulunan piknik alanlarında ziyaretçiler yemeklerini yiyerek bütün gününü bu alanda eğlenerek değerlendirebilmektedir. Wild Park da Antalya’nın önemli yerlerinden bir tanesidir. Teraryumlar içinde görülebilecek canlılar, dünyanın dört bir tarafından gelmiş çok özel nitelikteki canlılardır. Eğer sürüngenlerden ya da böceklerden çekinen ziyaretçiler varsa bu canlılar ile WildPark Antalya’dan daha güvenilir bir ortamda karşılaşamayacaklarını kendilerine özellikle hatırlatabilirler.

İlginizi çekebilir : Antalya Döşemealtı’nda satılık lüks villalar

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak
Arama
Fiyat Aralığı Kimden Kime
Translate