Döşemealtı Villalarını Cazip Kılan 5 Faktör

  • 2 sene önce
  • 1


Sessizlik ve sakinliği doyasıya yaşamak için kalabalık şehir ortamından uzakta yapılan villalar pek çok kişinin dikkatini ve ilgisini çekiyor. Huzuru ve sakinliği sonuna kadar hissedebileceğiniz bir lokasyon arayışında iseniz Döşemealtı tam size göre bir fikir olabilir. Son zamanlarda tamamlanan birçok yeni proje ile Antalya’da villa sahibi olmak isteyenler sıklıkla Döşemealtını araştırıyor. Kendinize ait ferah ve geniş bir ev almak istiyorsanız, Döşemealtı villalarının özelliklerine gelin hep birlikte göz atalım. Keyifli okumalar.

Teknolojik Yapı

Teknoloji son dönemlerde kat ettiği yol ile hayatımızda birçok alanı derinden etkiledi. Son zamanlarda teknolojinin etkisiyle meydana gelen değişim, gelişim ve yenilikten etkilenen alanlardan biri de konut sektörü oldu. Konutların teknolojik alt yapı desteği ile donatılması hemen hemen herkese oldukça cazip görünüyor. Villalarda bulunan yerden ısıtma sistemi, klima, güvenlik kamerası sistemi ile korunan evler korunaklı ve güvenli iken aynı zamanda oldukça konforlu bir yaşam deneyimi de sunmaktadır. 24 saat kamera sistemi ile korunan evlerde güven içerisinde yaşayabilirsiniz.

Geniş bahçe

Döşemealtı eşsiz doğası ile bambaşka bir atmosfere sahiptir. Doğa ile iç içe olan harika bahçelerde mükemmel vakit geçirebilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Denize ve merkeze yakın bahçeli bir eve sahip olmak aynı zamanda oldukça iyi bir yatırım fikri olarak da değerlendirilebilir. Hayallerinizi süsleyen, iç ısıtan palmiye ağaçlarının arasında, ormana sıfır villanızın bahçesinde harika vakit geçirebilirsiniz. Bahçede bulunan garaj ile aracınızı park sorunu olmadan rahatlıkla park edebilirsiniz. Aynı zamanda misafir otoparkı da oldukça kullanışlıdır.

Havuz

Döşemealtı’nda villanızda yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri havuza girmektedir. Antalya sıcağına karşı serinleyebileceğiniz, yazın tadını çıkarabileceğiniz bir alanınızın olması son derece değerli bir seçenektir. Apartman yaşamında kullanılan havuzlar diğer kişiler tarafından da kullanıldığı için hijyenik açıdan pek cazip görünmemektedir. Aynı zamanda belirli saatler arasında havuz imkanından yararlanılabilmesi de oldukça can sıkıcı bir durum olarak görülüyor. Kendinize ait villanızda size ait bir havuzun bulunması son derece eğlenceli ve keyiflidir. Dilediğiniz saatte, dilediğiniz kadar havuzda kalabilmenin tadını çıkarırsınız.

Ilıman İklim

Antalya yaz aylarında sıklıkla tercih edilen bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yaz ayları ve birbirinden güzel plajları ile yerli, yabancı turistlerin olmazsa olmaz uğrak noktaları arasındadır. Oldukça iyi imkanlara sahip olan Döşemealtı, yaz aylarında Antalya’dan yaklaşık 5 dere daha serin bir havaya sahip olur. Serin hava ve nem oranının düşük olmasından dolayı hemen hemen dört mevsim keyifli bir yaşam sunmaktadır. Döşemealtı’nda bulunan birbirinden güzel villalar doğayla iç içe bir konuma sahiptir. Ilıman bir iklime sahip olan Döşemealtı’nda yaşarken sakin, huzurlu bir yaşam sürerken denize ve şehir merkezine de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Homojen Mahalle

Apartman hayatında tanımadığınız, onlarca farklı insanla birlikte yaşamak durumunda kalırsınız. Döşemealtı villalarından birine sahip olduğunuzda homojen mahalle atmosferini sonuna kadar hissedebilirsiniz. Hem Türkiye hem de Antalya genelinde artış gösteren gayrimenkul fiyatlarının en çok artış gözlendiği ilçelerden biri Döşemealtı olmuştur. Yeni bir villa almak isteyenlerin gözdesi olan Antalya Döşemealtı yaşamak için oldukça ideal bir bölgedir.

Villa almak isteyenlerin dikkatini çekmekte olan 5 özelliği sizlerle kısaca paylaştık. Evlerde bulunan teknolojik yapı donanımı, geniş bahçeli olması ve ılıman bir iklimde yer alması Döşemealtı’nı ön plana çıkarmaktadır. Harika bir iklimde yaşamak isteyenler detaylı bilgi sahibi olmak için Döşemealtı satılık villa ilanlarını inceleyebilirler.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak
Translate