EVİ DEĞERİNDE SATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  • 2 sene önce
  • 1

Bireyler bazen yatırım amaçlı bazen de gereklilik halinde evlerini satmak isterler. Bireyler hangi amacı taşırsa taşısın sahip oldukları evler onlar için çok değerlidir. Değerli evlerini düşük fiyata satmak istemeyen kişiler bu konuda özenli davranırlar. Evin satılma süreci boyunca evi değerinde satmak için çeşitli yollar izlerler. Değerli evleri kendi değerinde satmak için yapılması gerekenleri aşağıda sizlerle paylaşacağız.


Evin Gerçek Değerini Öğrenin
Sahip olduğunuz değerli evi satmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken evin gerçek değerini öğrenmektir. Evin gerçek değerini anlamak için evinizin muhitinde yer alan diğer satılık evlerin fiyatını ve özelliklerini tespit edin. Evinizin çevresinde bulunan değerli evlerin fiyatlarını ve özelliklerini öğrenmek tek başına yeterli olmayacaktır. Satılık evlerin fiyatlarının yanı sıra ne kadar sürredir satılık ilanlarının var olduğunu ve satılan evlerin de ne kadar sürede satıldığını belirleyin. Tüm bunlar sonucunda evinizin gerçek değerini belirlemek daha kolay hale gelecektir.


Gayrimenkul Danışmanlarından Destek Alın
Gayrimenkul danışmanları alım, satım, kiralama işlemlerinde uzman kişilerdir. Gayrimenkul danışmanları ev satmak isteyen pek çok kişiye destek sağlayarak süreci güvenli bir şekilde ilerletirler. Evini satmak isteyen her kişinin başvurabileceği Gökhan Üçgen Gayrimenkul hizmeti alanında uzman kişiler tarafından verilmektedir. Siz de evinizi değerinde satmak ve süreç boyunca doğru ilerlemek için gayrimenkul danışmanlığı alabilirsiniz.


Satışa Sunduğunuz Evinizin Bakımını Yaptırın
Satışa sunulan evlerin bakımlı olması alıcıların dikkat ettiği noktalardan bir tanesidir. Değerli evler aslında bakımlı evlerdir, demek mümkündür. Alıcıların ilgisini çeken noktalar, evin ne durumda olduğu ve boyasının, mutfağının nasıl olduğu konusudur. Evinizin boyası, mutfağı ve banyosu evinizin değerini etkileyen önemli faktörlerdendir. Bakımlı olmayan evler alıcıların gözünde değerli evler değildir. Bu noktada satışa sunulan evlerin bakımlı olmasına dikkat etmek ve bakımını yaptırdıktan sonra satışa sunmak son derece önemlidir.


Evini değerinde satmak isteyen konut sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktaları yukarıda sizlerle paylaştık. Siz de evinizi değerinde satmak istiyor ve bu konuda bir destek arıyorsanız Gökhan Üçgün Gayrimenkul hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak
Translate