Villanızı Satarken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Konu

  • 2 sene önce
  • 1
villa satışı

Gayrimenkul sektöründe atılacak adımların planlı programlı bir şekilde belirlenmesi oldukça önemlidir. Ani ve plansız alınan kararlar satıcıya hata yaptırma olasılığı taşımaktadır. Yapacağınız işlemden kar elde etmek istiyorsanız planlı olmak durumundasınız. Arsa, daire, villa farketmeksizin satış işlemi oldukça önemlidir. Bu yazımızda son derece önemli bir konuya değineceğiz. Villa satışı sırasında dikkat etmeniz gerektiren 5 konuyu sizlerle birlikte ele alacağız.

Lüks villa satışınızı gerçekleştirirken işinize yarayacak konuya değineceğiz. Keyifli okumalar.

Hangi Aylarda Satışa Sunacaksınız?

Mevsimsel şartlar konutların alım satımında son derece etkili rol almaktadırlar. Ilıman iklimde yer alan bir villaya yaz ayında sunulan fiyat ile kış ayında sunulan fiyat arasında ciddi oranda fiyat farkının sizi beklediğini kesinlikle unutmamalısınız. Satış için kış aylarını beklemek pek doğru bir fikir olmayabilir. Yaz başlangıcı ılıman iklimde yer alan bir villanın satışı için doğru bir zaman aralığı olabilir.

Bahçenize Bakım Yaptırdınız mı?

Gayrimenkul sektöründe müşterinin bir ürünü alması için mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar temiz ve bakımlı görülmesidir. Bahçeye bakım yaptırmak oldukça önemlidir. Konut hakkında ilk izlenimin oluştuğu anlarda karşılaşılan manzaranın bakımsız, ve pis olması müşteriyi olumsuz etkileyerek konuta karşı olan bakış açısını ve dolayısıyla biçilen fiyatı da etkilemektedir.

Binayı Elden Geçirdiniz mi?

Villa satışı yapmadan önce yapmanız gerekenlerden bir diğeri de bina içerisinde yer alan kusurların onarılmasıdır. Hasarlı olan birkaç bölgenin onarılmaması hak edilen fiyatın çok daha alında bir miktara satılmasına sebep olabilir. Duvar ve tavan boyasının yenilenmesi, banyo ve mutfakta oluşan hasarların onarılması, temizlenmesi bunlara örnek olarak gösterilebilir. Sağlıklı yaşam şartlarını karşılayacak bir ev sunmadan önce evin hasar almış bölgelerinin onarılması evi müşterinin gözünde daha cazip hale getirmektedir.

Hangi Gayrimenkul Ofisi ile Çalışacaksınız?

Gayrimenkul sektöründe yapılan işlemler sürecinizde uzman bir kadro ile işbirliği yapmak oldukça değerlidir. Bu alanda deneyimli, uzman kişilerin görüşlerine başvurmak işlemlerinizde doğru, kararlı adımlarla ilerlemenizi sağlarken sizlerin iş yükünü de hafifletmektedir. Gayrimenkul ofisi ile birlikte çalıştığınızda mülkünüzü kaç kişiye sundukları hakkında bir bilgilendirme yapmaları gerekir. Bu bilgilendirmelerden yola çıkarak mülkünüzün ne oranda talep gördüğünü yorumlayabilirsiniz.

Hangi Gayrimenkul Danışmanı ile Çalışacaksınız?

Gayrimenkul danışmanı ile çalışmanın sektörde pek çok avantajı vardır. Gayrimenkul danışmanları ihtiyaca uygun hizmet sağlamada oldukça başarılıdır. Öncelikle başarılı bir ihtiyaç analizi yaparlar, mülkünüz hakkındaki hassasiyetleri belirler ve süreci bu faktörlere dikkat ederek planlarlar. Aynı zamanda mülkünüzün değerini belirlerken rakip pazar analizi yaparak rekabetçi ve optimum değeri belirlerler.

 Gayrimenkul pazarlama planı ile satışınızı gerçekleştirmeniz için tüm işlemlerle özenle ilgilenir. Mülkün en doğru fiyat ile sizin istediğiniz süre içerisinde satılması için gereken adımları atarak çalışmalar yürütür. Dilediğiniz rakamı elde etmeniz için çalıştığınız gayrimenkul danışmanının yeterliliklerini iyi değerlendirmeniz, iş tecrübesini gözden geçirmeniz gerekmektedir. Doğru gayrimenkul danışmanı seçimi evinizin veya arsanızın satılması için son derece önemli olan adımlardan biridir.

Bu yazımızda sizlere villanızı satmadan önce gözden geçirmeniz gereken 5 noktadan bahsettik. Mülkünüzün hak ettiği fiyattan işlem görebilmesi için satış için belirlediğiniz zaman dilimini gözden geçirmelisiniz. Binanın hasarlı alanlarını onarmak, banyo mutfak gibi alanların temizliğine önem göstermek evin geçmişte nasıl kullanıldığına dair izler taşır. Potansiyel müşterinin satın alma isteğini arttırmak için bu düzenlemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Sizler de lüks villa satışınızda deneyimli bir uzmandan destek almaya ihtiyaç duyuyorsanız Gökhan Üçgün tecrübesine güvenebilirsiniz.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak
Arama
Fiyat Aralığı Kimden Kime
Translate